Pasitikėjimo linija suteikia galimybę pateikti informaciją apie pažeidimus, kurie gali būti reikšmingi „EPSO-G“, bet kuriai „EPSO-G“ įmonių grupės bendrovei ar visai grupei, todėl kviečiame išlikti neabejingais ir pranešti apie galimus etikos, korupcinio pobūdžio, aplinkosaugos, darbų saugos, lygių galimybių, neteisėtą paramos naudojimą, neatitikties atvejus ar kitus „EPSO-G“ ar kitų grupės bendrovių darbuotojų ar veiklos partnerių pažeidimus.
Išlaikant anonimiškumą tą galite padaryti užpildant pranešimo formą:
Pasitikėjimo linija
Pasitikėjimo linija leidžia pateikti pranešimus apie pažeidimus, kurie gali būti reikšmingi „EPSO-G“ ar kitoms „EPSO-G“ grupės bendrovėms: „Litgrid“, „Amber Grid“, „Tetas“, „Baltpool“, GET Baltic“ ir „Energy cells“.
Jūsų pateiktos informacijos dėka laiku priimti sprendimai gali leisti sumažinti žalą, kurią patirtų grupės bendrovės, darbuotojai ar kiti asmenys, todėl kviečiame nelikti abejingais.
Įsipareigojame užtikrinti pranešėjų anonimiškumą, pateiktos informacijos konfidencialumą bei kviečiame pateikti kuo daugiau informacijos ir savo kontaktus – kuo daugiau duomenų turėsime, tuo išsamesnį tyrimą galėsime atlikti.
Daugiau informacijos apie Pranešimų nagrinėjimą rasite čia.
Daugiau informacijos apie Pranešėjų apsaugą rasite čia.
Su „Energy cells“ vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų įdiegimo ir jų veikimo užtikrinimo tvarkos aprašu kviečiame susipažinti čia.
Pranešimo apie galimus pažeidimus forma
Apie pažeidimus taip pat galite pranešti:
Kas gali pateikti informaciją apie galimus pažeidimus?
Kas gali pateikti informaciją apie galimus pažeidimus?
Pasitikėjimo linija yra visiems fiziniams ar juridiniams asmenims atviras kanalas: tiek esamiems ar buvusiems „EPSO-G“ ir kitų grupės bendrovių darbuotojams, buvusiems bei potencialiems tiekėjams, rangovams ar bendruomenėms.
Informaciją visuomet turite galimybę pranešti anonimiškai.
Kur kreiptis, jei svarstote teikti arba esate pateikęs informaciją apie pažeidimą?
Jei svarstote teikti arba jau pateikėte informaciją apie pažeidimą, galite kreiptis konsultacijų:
Apie kokius galimus pažeidimus kviečiame pranešti?
Kas atsakingas už Jūsų pateiktos informacijos įvertinimą bei tolimesnį nagrinėjimą?
Pranešimuose pateiktą informaciją vertina UAB „EPSO-G” Grupės Atitikties ir rizikų valdymo padalinio darbuotojai, o, esant poreikiui, pasitelkiami kiti ekspertai. Atsakingas asmuo – UAB „EPSO-G“ Grupės atitikties ir rizikų valdymo vadovas Romas Zienka, tel.: 8 612 58162, el. paštas [email protected].
Kokie veiksmai atliekami gavus informaciją?
Ši informacija teikiama tik tokia apimtimi, kiek tai neprieštarauja kitiems teisės aktams, reglamentuojantiems duomenų ir informacijos apsaugą.
Kiek laiko gali užtrukti išsamus mano pateiktos informacijos išnagrinėjimas?
Priėmus sprendimą, gautos informacijos pagrindu atlikti vidinį tyrimą, jis atliekamas per įmanomai trumpiausią laiką, tačiau ne ilgiau kaip per 30 (trisdešimt) kalendorinių.
Tačiau, atsižvelgiant vidinio tyrimo sudėtingumą, jo metu paaiškėjusias papildomas aplinkybes bei kitas objektyvias priežastis, gali būti priimtas sprendimas tyrimą pratęstas ne ilgesniam kaip papildomų 30 kalendorinių dienų terminui tiek kartų, kiek egzistuoja objektyvios aplinkybės.
Kaip mes įsipareigojame užtikrinti Jūsų pateiktos informacijos konfidencialumą?
Visa Jūsų pateikta informacija, įskaitant Jūsų tapatybę bei kontaktinius duomenis, priskiriama Bendrovės konfidencialiai informacijai, jei informacija nėra vieša.
Mes įsipareigojame užtikrinti, kad Jūsų pateikta informacija, įskaitant Jūsų tapatybę bei kontaktinius duomenis bei pateiktus papildomus dokumentus, būtų saugoma ir tvarkoma įgyvendinant organizacines, technines ir programines priemones, kurios užtikrintų pateiktos informacijos apsaugą nuo neteisėto sunaikinimo, pakeitimo, atskleidimo, atsitiktinio praradimo, neteisėtos tiesioginės ir netiesioginės prieigos prie jos ar kitokio neteisto tvarkymo.
Mūsų gauti ir išnagrinėti pranešimai
Pranešėjų apsaugą, jų teises bei galimas teisinės gynybos priemonės nustato Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas.
Lietuvos Respublikos prokuratūra įgyvendina Pranešėjo apsaugos įstatymo suteiktas kompetentingos institucijos funkcijas.
Tik Lietuvos Respublikos prokuratūra gali priimti sprendimą dėl pranešėjo statuso suteikimo.
Kokios svarbiausios teisinės gynybos priemonės?
Kokios svarbiausios teisės ir garantijos?
Pagrindinės asmenų apsaugos, skatinimo ir pagalbos jiems priemonės:
Žinomai melagingos informacijos, taip pat valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančios informacijos pateikimas nesuteikia asmeniui garantijų pagal Pranešėjų apsaugos įstatymą. Be to, žinomai melagingą informaciją pateikęs arba valstybės ar tarnybos paslaptį ar profesinę paslaptį atskleidęs asmuo atsako teisės aktų nustatyta tvarka.
Nuo kokios atsakomybės gali būti atleistas informaciją apie pažeidimą pateikęs asmuo?
Įsipareigojame užtikrinti, kad prieš pranešantįjį asmenį, taip pat jo šeimos narius, kolegas dirbančius Bendrovėje ar Grupėje, dėl informacijos pateikimo per Pasitikėjimo liniją draudžiame daryti neigiamą poveikį, įskaitant, bet neapsiribojant: